Do programů se snažíme pravidelně, podle možností, zařazovat "divadélko" pro nejmenší - většinou, jsou to loutková a maňásková představení známých pohádek.
Pokud máme čas a elán, tak je součástí představení i drobné občerstvení ... např. nám Červená karkulka přinese košíček upečených sušenek pro babičku, nebo společně s Jeníčkem a Mařenkou sníme perníkovou chaloupku Ježibabě.
Cervena karkulka
V podzimních a jarních měsících pořádáme pro děti také ekologické vycházky do Modřanské rokle, které mají děti i rodiče seznámit s okolní přírodou a naučit děti jak se v přírodě chovat. Možná ani netušíte, jaká všechna zvířátka žijí v blízkosti vašich domovů a co všechno nám tento kousek přírody nabízí... 
vychazka_strom
lampionovy pruvod
Pravidelné sezónní aktivity
 
Zdobení perníčků před Vánoci a Velikonoci
V herně je k dispozici jak materiál potřebný ke zdobení, tak i náčiní (tj. upečené perníčky, poleva, zdobící pytlíčky, štětce...)
 
Lampionový průvod
Akce probíhá pravidelně ve spolupráci s dobrovolnými hasiči, pro děti máme připravenou značenou trasu s jednoduchými úkoly na stanovištích. Trasu můžete projít s lampionkem, který si s námi můžete vyrobit v rámci výtvarných dílniček, ale přijít můžete i s koupeným lampionem či bez něj. Na konci značené trasy děti hledají ukrytý poklad a každý si může opéct špekáčky.
 
carodejnice
Čarodějnice
Akce probíhá podobně jako lampionový průvod ve spolupráci s dobrovolnými hasiči a kdo chce, může přijít i v maskách. Pro děti je připravena trasa s jednoduchými úkoly. Na konci si opékáme buřty, můžeme si zazpívat a upálit čarodějnici.
 
Informace o mimořádných akcích jsou vždy předem k dispozici v programu i na webu a moc rádi Vás na takových událostech uvidíme. Zeptat se nás také můžete přímo v herně.
 
Vstupné je vždy uvedeno v aktuálním programu a také na našem webu, případně je doplněna i informace, zda je třeba se na akci předem přihlásit.
Rádi se účastníme i akcí pořádaných MČ Praha-Libuš, kde organizujeme workshopy pro děti. Pravidelně nás najdete na akci: Perníková chaloupka, Jarmark, Dětský den, Oslavy jara, Jablkobraní v parku Kamýk, Drakiáda a Den pro zdraví a další.
Výtvarné dílny
V našem programu nezapomínáme ani na maminky (tatínky) a pokud máme možnost, zařazujeme do programu různé večerní výtvarné aktivity, při kterých si můžete vyzkoušet drátkování, háčkování, nebo si vyrobit sezónní dekoraci, kterou si odnesete domů. Například je to výroba vánočních věnců, háčkování ozdob, velikonoční dekorace, zdobení perníčků a další.
Proběhl u nás např. i večerní kurz výroby domácích jogurtů a dalších výrobků, kterými lze zpestřit jídelníček.
 
Vstupné je vždy uvedeno v aktuálním programu a také na našem webu, případně je doplněna i informace, zda je třeba se na akci předem přihlásit.
Vzdělávací semináře a kurzy
V RC Kuřátko nezapomínáme ani na vzdělávací semináře pro rodiče na MD / RD, případně poskytujeme informace o kurzech pořádaných partnerskými organizacemi.
 
V posledních několika letech mohli rodiče absolvovat například tyto kurzy:
  • Kurz Efektivního rodičovství,
  • Základy Montessori pedagogiky,
  • Rekvalifikační kurzy pořádané společností Attavena, o. p. s., které byly pro rodiče zdarma,
  • kurzy v Baby Office, pořádané pro rodiče zdarma, tak i placené.
 
Ceny vzdělávacích kurzů jsou vždy uvedeny u aktálně nabízených kurzů, případně je doplněna i informace jakým způsobem probíhá přihlašování na kurzu.