Montessori herna
(1,5-3)
ÚTERÝ
9:30-11:30

Rezervace a odhlášení nejpozději do 18:00 předchozího dne pomocí formuláře nebo na tel.: 777 001 719.

Montessori herna
(1,5-3)
ČTVRTEK
9:30-11:30

Rezervace a odhlášení nejpozději do 18:00 předchozího dne pomocí formuláře nebo na tel.: 777 001 719.

Je Vámi vybraný termín již obsazen? NEZOUFEJTE! Pošlete ve formuláři prosbu o místo náhradníka.  

Pojďte s námi…:

Pozorovat, jak se mění,
nepřestávat žasnout,
jejich touhu po učení
nenechávat zhasnout.

Vést jen trochu,
spíš se dívat,
důvěřovat dětem,
slyšet jejich srdce zpívat,
s nimi kráčet světem.

Naše dopolední Montessori herna je určena pro rodiče s dětmi od 1,5 roku do 4 let, odpolední pro rodiče s dětmi od 3 do 5 let (mladší sourozenci se mohou účastnit, připravíme jim vhodné aktivity).
 
Rodiče se při společné práci naučí, jak připravit prostředí vhodné pro děti, jak připravit jednotlivé aktivity a jak vymezit pravidla pro soustředěnou práci dětí. Při dodržování pravidel jdou rodiče příkladem.
 
V ceně je zahrnuta také svačinka pro děti (čaj, pečivo, pomazánka/sýr, zelenina, ovoce) v rámci aktivity "trénování stolování a samoobslužných dovedností dětí". 
 
První vstup je ZDARMA. Prosíme, před první návštěvou si přečtěte PRAVIDLA Montessori herny.
Kapacita: 5 rodičů + děti
Vstupné
Těší se na Vás Katka a  Martina.
PROGRAM DOPOLEDNÍ MONTESSORI HERNY (1,5-3)
 
  • Od 9:30 - individuální práce s Montessori materiály (u malých dětí jde především o rozvoj motoriky - cvičí se vkládání, vhazování, navlékání, přesýpání, zapínání atd.),
  • od 10:15 - pozdravení na elipse, rytmika - říkadla a písničky (rozvoj hudebních, řečových a motorických dovedností), 
  • společné téma na elipse (+ pohybová aktivita),
  • nácvik stolování (společná svačina),
  • společné rozloučení na elipse.
Individuální práce s pomůckami, předvádění nových pomůcek.
 
Děti i dospělí si berou jen pomůcku, se kterou umějí zacházet. Když s materiálem neumějí zacházet, najdou někoho, kdo jim to ukáže. Děti mohou dělat při práci chyby a do určité míry materiál zkoumat (aniž by dospělí zasahovali), nesmějí ale pomůcku zneužívat (např. házet kostky po místnosti). V takovém případě se pomůcka uklidí. Dospělý hlídá prostor dítěte, aby dítě mohlo nerušeně pracovat. Může používat věty jako: obcházíme koberečky, chodíme pomalu, mluvíme potichu, nebo udělá z ruky závoru (To je náš prostor). V průběhu této doby se také provede nácvik obcházení koberečků.
 
Cvičení ticha a koncentrace, elipsa.
 
Lektor předvede, jak dítě zklidnit a navodit koncentraci (Kdo uslyší, kolik jsem upustila na talířek špendlíků?). Následuje krátká skupinová práce, nebo říkadla a písničky, rozvoj slovní zásoby, motoriky, rytmu, a intonace. Nové podněty pro děti a rodiče. Nikoho v herně ale nenutíme účastnit se společných aktivit, pokud někdo preferuje samostatnou práci, může dál nerušeně pracovat.
 
Společná svačinka.
 
Aktivita připraví základy sebeobsluhy. Ukáže rodičům, jak umožnit dětem větší samostatnost při jídle. Děti si umyjí ruce, donesou si nádobí na stoleček a připraví si jídlo / namažou si chléb, nandají si na talířek ovoce, nalijí si čaj. Po jídle odnesou nádobí do koše se špinavým nádobím a umyjí si ruce.
Po skončení svačinky mohou jít děti dál samostatně pracovat.
Na všech akcích Rodinného centra Kuřátko ručí za děti rodiče. Za odložené věci neručíme. Účastí na akcích a na pravidelném programu nám dáváte souhlas s pořizováním reportážních fotografií a videozáznamů a jejich dalšího využití pro potřeby Rodinného centra Kuřátko. 
Činnost spolku Rodinné centrum Kuřátko finančně podporuje MČ Praha-Libuš
© 2019 RC Kuřátko
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now